szülők
Szülők a digitális oktatásról
Tanulságos felmérés készült arról, milyen tapasztalatokat gyűjtöttek a szülők a digitális tanrendben folyó oktatás kapcsán. A kép vegyes: vannak jó tapasztalatok, de a kérdőívet kitöltő szülők jelentős többségének lesújtó véleménye van erről a közel három hónapról.
Ónody-Molnár Dóra8 perc
5 mód, amivel a felnőtt gyerekeink tudtára adhatjuk, hogy szeretjük őket és bízunk bennük
Amikor felnőtté válik egy gyermek, elkerülhetetlenül megváltozik a szülőkkel való kapcsolata. Önállóvá válik, nem szorul már mindennapi segítségre és gondoskodásra, a saját életét éli. Ez egy természetes folyamat, amit minden édesanyának és édesapának el kell fogadnia. És arra is érdemes figyelni, hogy a szeretetünket ilyenkor is kimutassuk, méghozzá a megfelelő, „felnőtt” módon.
Nők Lapja3 perc
Fókuszban az apák: 10 tipp, ami segíthet abban, hogy a legjobbak lehessenek
A család szerepe elsődleges és megkérdőjelezhetetlen, a legtöbb esetben mégis inkább arról olvashatunk, hogy milyen fontos a gyermekek és az édesanyák közötti kötelék és a jó kapcsolat kiépítése, míg az apák szerepéről kevesebb szó esik. Lássuk, mi az a tíz dolog, ami segíthet jobb apukává válni!
Nők Lapja3 perc
Generációk egy fedél alatt – Egészséges vagy káros?
A rendszerváltás egykori gyermekei harmincéves koruk körül szülnek, villámsebességgel érik el karrierjük csúcsát, korábban élik meg az életközépi válságot, mégis hisznek a hagyományos értékrendben. Mindemellett egy nagy kihívással kell megküzdeniük: kiskorú gyermekeik és idősödő szüleik egyszerre szorulnak a gondoskodásukra. Aszmann Zsanett írása.
Nők Lapja3 perc
Hogyan viselkedjünk válás idején a gyerekekkel?
„Anya és apa el fognak válni” – valószínűleg ez a legborzasztóbb mondat, amit egy gyerek szájából hallhatunk, és amitől szinte azonnal összeszorul a gyomrunk. Külső szemlélőként is nehéz kérdés, ha viszont éppen mi vagyunk a válófélben lévő szülők, akkor pláne komplikált dolog megoldást találni rá, hogy parányit jobb legyen a kicsik helyzete. Ehhez hoztunk most tippeket.
Nők Lapja3 perc
Mondatok, amik ugyanúgy, ha nem jobban motiválják a gyerekeket, mint az ellenőrzőbe írt jegyek
A legtöbb gyereknek az iskolába való visszatérés egyet jelent azzal, hogy újra osztályozni fogják őket, vagyis számokban mérik a tudásukat, a képességeiket. Ennek a rendszernek természetesen vannak bizonyos előnyei, ugyanakkor másfajta biztatással is el lehet érni, hogy a lurkók motiváltak legyenek. Például értékelő mondatokkal.
Nők Lapja2 perc
Így segíthetünk a gyerekeinknek, ha stresszes élethelyzetbe kerülnek
A felnőttek számára a gyermekkor sokszor egyenlő a felhőtlen és gondtalan nosztalgiával, de nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy a kicsik életében is jelentkezhet nyomás, egy-egy nyugtalanító esemény vagy stresszes élethelyzet. Szülőként abban segíthetünk nekik, hogy meghallgatjuk, támogatjuk és tanácsokkal látjuk el őket. De pontosan hogyan tehetjük meg mindezt?
Nők Lapja3 perc
6 jó tanács, amit jobb, ha megfogadunk, ha úgy érezzük, túlóvjuk a gyerekünket
Minden szülő félti a gyermekét, ez természetes, ha viszont úgy kezeljük a kicsiket, akár egy porcelánvázát, az nem vezet jóra. Adjunk nekik egy kis teret és önállóságot, és az állandó kontrollt cseréljük le egészséges és bizalommal teli viselkedésre. Meg fogja hálálni a kapcsolatunk.
Nők Lapja3 perc