#metoo
A flört új élete – Férfinak lenni a #metoo után
Éppen egy éve, hogy Weinstein, a befolyásos hollywoodi producer zaklatási ügye kapcsán világszerte nők ezrei vállalták nyilvánosan, hogy #metoo, „velem is megtörtént”. A levegő sóhajoktól, indulatoktól, kölcsönös vádaskodástól lett terhes. Az áldozatokra zúdult az őket meghazudtoló, hibáztató, viccelődve bagatellizáló kommentek özöne, a férfiak pedig úgy érezhették, a világot felosztották női áldozatokra és férfi elkövetőkre. Vass Virág írása.
Vass Virág10 perc
„Ezekben a pillanatokban is ezer néma áldozat fojtja el a fájdalmát” – Hogyan tovább a #metoo után?
Hónapok teltek el a #metoo-mozgalom indulása óta, ami túlzás nélkül az egész világot felrázta. A kampányból fogalom lett, és minden olyan ember számára, akit valaha szexuálisan zaklattak, vagy hatalommal való visszaélés áldozata volt, a bátor kiállást, a történetének félelem nélküli megosztását tette lehetővé. Mindez pedig a társadalmat arra figyelmeztette, hogy ideje végérvényesen fellépni a visszaélésekkel szemben. De mégis mit tehetünk egyénként azért, hogy valódi változásokat érjünk el? Hogyan érdemes a témáról beszélgetni? Filákovity Radojka írása.
admin11 perc
Mitől válhatott a #metoo ilyen sikeressé, ugyanakkor ennyire megosztóvá?
A #metoo kampány, a szexuális zaklatások problémája kivételesen sok embert érintett meg Magyarországon is. Az ELTE PPK Szoci álpszichológiai Tanszékének kutatói, Kende Anna, Nyúl Boglárka és Lantos Nóra arra voltak kíváncsiak: mitől válhatott a #metoo ilyen sikeressé, ugyanakkor ennyire megosztóvá mindenütt, így hazánkban is. Balázs-Piri Krisztina írása.
Balázs-Piri Krisztina3 perc
Nekem a #metoo
Négy hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy bármit szólni merjek a #metoo-ról. Most is, ahogy ezeket a sorokat írom, rettegek a negatív kommentektől, az értetlen és éretlen reakcióktól, és azoktól a kérdésektől, hogy miért hagytam magam, miért nem futottam el, miért nem vágtam pofán. Azért félek, mert nincsenek kész válaszaim. Mészégető Marcsi vallomása.
Nők Lapja3 perc