álom
Lélekpillangótól a szerencsesárkányig, avagy mit üzennek az állati jelképek
Miért van kígyó a gyógyszertár címerében? Mi köze az egyszarvúnak Atlantiszhoz? Miért szeretik Kínában a sárkányt, Nyugaton viszont miért őt kell legyőzni a mesékben? És vajon mire utal, ha folyton egy bizonyos állattal álmodunk, vagy nagyon vonzódunk hozzá? Magyar Diána írása.
Nők Lapja3 perc
Mi történik a lelkünkkel, amikor alszunk?
Ősidők óta izgatja az embereket, hogy alváskor vajon bennünk marad-e a lelkünk, vagy kiszáll belőlünk. Ha igen, hová távozik, és hogyan tér vissza? Lehetséges, hogy a lelkünk ilyenkor egy másik dimenzióba utazik, ahol az álombeli jelenetek tényleg megtörténnek? Ennél is rejtélyesebb az álom és halál kapcsolata: lehet, hogy alváskor ugyanabban a szférában kóborol a lelkünk, ahová majd holtunk után kerülünk – azaz minden éjjel „meghalunk egy kicsit”?
Nők Lapja2 perc
Így szabotálhatja a hálószobánk az álmunkat
A pihentető, egyenletes alvás aranyat ér. Felpörgetett világunkban azonban rengeteg dolog akadályozhatja a nyugalmunkat. A napi stressz csak egy tényező a sok közül, de az sem mindegy, milyen helyzet uralkodik a hálószobánkban, illetve a lakásunkban.
Nők Lapja3 perc
Gyönyörű fotósorozat fogyatékkal élők egészen hétköznapi életéről
Könnyen mondunk ítéletet az első benyomás alapján, és ritkán vesszük a fáradtságot arra, hogy a teljes képet is megvizsgáljuk. Fogyatékossággal élő társainkkal szemben pedig fokozottan hajlamosak vagyunk a sztereotípiákra, holott ők is ugyanúgy teljes életet élnek, mint mi – ezt bizonyítja Ceridwen Hughes fotósorozata.
Nők Lapja1 perc