Jön a tavasz, hamarosan előkerülnek a nyitottabb cipők, szandálok, ideje újra elkezdeni foglalkozni a lábápolással is. Gyógypedikűrös tippjeivel segítünk megelőzni és kezelni a leggyakoribb otthoni bakikat.
  • A helytelen körömformázás gyulladáshoz és benövésekhez vezethet.
  • Téves házi praktikák: a fémreszelő és egyéb, otthoni használatra tervezett eszközök veszélyei.
  • Így vigyázz a lábadra – szakértőnk elmondja, mit tehetsz a gyakorlatban, akkor is, ha megtörtént a baj!

György Emőke, Speciális Lábápoló Mester 18 éve van a szakmában, akkor kéz és lábápolóként kezdte. Eleinte házhoz járt, majd megnyitotta az első pultját egy bevásárlóközpontban. Elmesélte, hogy 2016-ban ébredt rá, hogy pár év alatt is mennyit fejlődött a szakma, onnantól kezdve minden évben legalább két továbbképzésen részt vett. 2020-ban tette le a speciális lábápoló vizsgát, egy éve pedig az a megtiszteltetés érte, hogy mesterként már leendő pedikűrösöket vizsgáztathat. 

Mit jelent pontosan a Speciális Lábápoló Mester kifejezés? 
Azt jelenti, hogy az egyszerű OKJ-s képzést végzett pedikűrösökhöz képest a kompetenciahatárunk kitágult. Az alap tudáshoz képest értünk a gyógypedikűrhöz, speciális lábápolóként bizonyos sebeket is el tudunk látni, és foglalkozhatunk például cukorbetegekkel is. Ez egy nagyon érzékeny terület, és sok odafigyelést igénylő szaktudás kell hozzá. 

György Emőke, Speciális Lábápoló Mester

Mi a leggyakoribb probléma, amivel pedikűrösként találkozol?
Az elsődleges és legnagyobb probléma az, hogy helytelenül vannak vágva a körmök. Házilag nagyon sokan túlkerekítik a körmöket, nagyon ki van vágva a sarokrész, és ez egyértelműen generálja a benövéseket, ami fájdalmas gyulladáshoz vezet. 

Hogyan vághatjuk otthon helyesen a körmeinket úgy, hogy utána ne kelljen a gyulladt benövések miatt sebészeti időpontért sorba állni? 
Egy benőtt körömmel sem kell feltétlenül sebészhez rohanni, érdemes először felkeresni egy gyógypedikűröst, aki fel tudja mérni, hogy szükség van-e a szikére. Ha igen, úgyis tovább küld, ha nem, akkor pedig szakszerűen el tud látni. Bár a benőtt köröm sokszor nagyon tud fájni és ijesztő látvány lehet, a legtöbbször szerencsére, nincs szükség olyan drasztikus lépésekre vagy durva kivágásokra.

A gyógypedikűrös nagyon sok esetben tudja korrigálni különböző körömszabályzókkal, kineztapaszokkal a benövést, hogy legközelebb elkerülhető legyen a gyulladás.

Rengeteg olyan finom technika van a kezünkben, amivel tudjuk a köröm növését a helyes irányba segíteni. Ha kéri, megmutatjuk a vendégnek pl. a tapasz feltételét, így otthon is támogathatja a regenerálódást. Régen divat volt, és sokan úgy tanulták a szüleiktől, hogy nagyon kivágják a köröm sarkokat, nehogy benőjön.

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő mindössze havonta 1490 forintért.
Ízelítő a cikk tartalmából
A szakértő elmondja, hogy miért vágjuk legtöbben rosszul a lábkörmeinket, és ezzel milyen problémákat okozhatunk magunknak. Természetesen abba is beavat, mi a helyes módszer.
Népszerűek a hámlasztó zoknik, de sajnos sok problémát okozhatnak. Mi a teendő, ha megtörtént a baj?
Azt is elárulja, hogy milyen típusú terméket kell keresnünk ekkor, és hogy mit tehetünk a bőrkeményedések ellen.
Próbáld ki most!
Az előfizetésed egy regisztrációval egybekötött bankkártyás fizetés után azonnal elindul.
Mindössze pár kattintás, és hozzáférhetsz ehhez a tartalomhoz. Ha van már előfizetésed, lépj be .