Viszonylag régen fordult elő, hogy megállt az élet Magyarországon egy híres focista ruhájától, pedig kedden pont ez történt. Hirtelen mindenki divatszerkesztő lett és remekül mulatott Dominik ruháján, pedig szerintem szomorú, hogy nálunk ez még mindig viccesnek számít. Elmondom, valóban mit gondol egy divatszerkesztő az említett szettről.

Már mindent bejárt az a kép, amin Szoboszlai Dominik egy feltűnő, megosztó szettet viselt, amikor megérkezett a válogatott edzésére Budapestre. Elsőre én is nevettem az említett képen, de nem azért, mert azt gondoltam, hogy nevetségesnek tűnik rajta Dominik. Engem a legjobban az mulattatott, milyen kicsi a lába ezen a képen.

Nem tudom, hogy csak optikai csalódás e vagy valóban kis lába van (a fociban penge apukám szerint sok focistának van kis lába, állítólag jobban tudnak vele manőverezni, én pedig logikus érvelésnek tartom, és elhiszem).

Aztán pedig a kommenteket olvasva elszomorított, hogy 2026-ban még mindig ott tartunk, hogy ha valaki kicsit követi a nemzetközi trendeket, akkor vicc tárgya lesz. Ha egy kicsit is más szabású ruhában jelenik meg, akkor egy kommentelő szerint úgy néz ki, mint „egy leszbikus a 80-as évekből”.

De aztán eszembe jutott, hogy mit várok egy olyan országtól, ahol a nyári stílusosság csúcsa az, ha valaki egy szűk fehér nadrágot húz. Hosszan tudnám elemezni a gyűlöletemet a férfiak szűk, fehér vászonnadrágja iránt, amit vitorláscipővel viselnek, de most mindenkit megkímélek ettől.

A férfiak öltözködése Magyarországon alapvetően egy sötét, mély verem.

Nem a fiatalokról beszélek, mert ők már abszolút képben vannak a divattal, hanem a milleniálokról és a X generációról – a boomereknek még volt stílusa.

Pont nemrég írtam arról, hogy egy ideje változás van a nemzetközi divatban, és nem csak a női önkifejezés eszköze az öltözködés, és az is teljesen normális, hogy a legfelkapottabb, szívtipró és heteró sztárok női ruhadarabot viselnek.

De elég lenne a környező világvárosokba ellátogatni, hogy meglessük, milyen izgalmas és sokszínű tud lenni a férfi divat. Vagy elfogadni, hogy a divat egy önkifejezési eszköz, és nem feltétlen kell olyan dologról véleményt formálni, amihez nem értünk.

Szoboszlai Dominik, foci és divat

A Liverpool középpályása nemrég az SW magazin címlapján volt, és az interjújában arról beszélt, hogy imádja a divatot, és példaképként tekint David Beckhamre, aki sportolóként és stílusikonként egyaránt új utat nyitott a futballisták előtt. Szoboszlai azt is elárulta, hogy a futballon túl is szeretne saját brandet építeni, ahogyan azt Beckham tette pályafutása után.

A párhuzam nem véletlen. David Beckham már a kétezres évek elején rendszeresen borzolta a kedélyeket merész frizuráival, szarongjával, bőrnadrágjaival, vagy éppen a korát jóval megelőző designer szettjeivel. Sokszor ugyanúgy gúny és értetlenség fogadta a megjelenését, mint amennyi elismerés, ma azonban a modern férfidivat egyik legnagyobb úttörőjeként tartják számon.

Beckham volt az első futballista, aki globális divatikonná vált, kampányok, kifutók és luxusmárkák világába emelve a sportolók öltözködését.

Nem véletlen, hogy a mai generáció játékosai – köztük Szoboszlai is – már nem csupán sportolóként, hanem stílusformálóként is jelen vannak a nyilvánosságban. A népszerű focicsapatok játékosai ma már sokszor épp akkora figyelmet kapnak, mint maga a mérkőzés.

A futballisták öltözködése a személyes márkaépítés fontos részévé vált. 

A híres Szoboszlai-szett

Próbáltam rájönni, milyen márkákat viselt Szoboszlai Dominik az elhíresült összeállításban, de nem teljesen tudtam beazonosítani. A bőszárú bermudanadrág és a csíkos felső nekem a francia Jacquemust jutatta eszembe, akinek gyönyörűek a sziluettjei, és híres bő nadrágjairól.

A táskát persze könnyen fel lehet ismerni: egy hatalmas Hermès bag, ami szerintem menő, és ő ráadásul a kemény munkával megkeresett pénzéből vette. A férfiak designer táska viselésének szintén nagy divatja van, és Dominik Instagramját elnézve ő is pont annyira imádja a Bottega Veneta táskákat, mint Jacob Elordi.

A szett alapvetően tetszik, férfiak extrém bő szabású nadrágviselése nekem nagyon bejön, de természetesen megértem, hogy Magyarországon, ahol a férfiak még mindig slim fit és skinny mániánál tartanak, ezt biztos kiverte a biztosítékot. A cipőválasztás nem volt a legjobb, ugyan maga a cipő nagyon szép, de stílusban elüt, és valljuk be, a bokalánc se segít.

A ruha utóélete

Nagyon szórakoztató látni, hogy az internet milyen gyorsan reagált erre, és rengeteg vicces kép született kedd délutánra. Láttam már Orbán Viktort is ebben a szettben, és olyan menhelyet is, ahol ezt a hullámot meglovagolva gazdikereső kiskutyát tették Dominik kezébe. Szerintem Szoboszlai sem számított rá, hogy ekkora szenzáció lesz egy hétköznapinak szánt szettből.

Ez is érdekelhet: Miért akad ki annyi ember ha egy férfi szoknyát visel?

Ajánlott videó