Jelentős hátrányból indul az, aki nem megfelelő fotót tölt fel az önéletrajzába. És itt most nem arra gondolunk, hogy nincs eléggé kiretusálva az a bizonyos kép, hiszen nyilván nem lehet mindenki Cindy Crawford vagy Ryan Gosling – ráadásul nem is szerencsés a felismerhetetlenségig átalakítani magunkat. Sokkal inkább arra, hogy vannak olyan jellegű fotók, melyeket egész egyszerűen nem illik CV-be tenni. Attól, hogy valakinek a vonásai nem a szépségideálnak megfelelőek, még lehet a szakmájában a legjobb, ezt kell hangsúlyoznunk a képi összhatás és az önéletrajzban leírtak egyensúlyával.
Nem szaporítanánk tovább a szót, következzenek a legnagyobb önéletrajzfotó-bakik, illetve a tökéletes kép is – indoklással együtt.
A képre kattintva galéria nyílik!





Sorozatunk következő részében a motivációs levél megírásának titkaiba avatunk be benneteket – figyeljétek weboldalunkat!
Szöveg: D. A.
Fotó: Thinkstock