Jövőformálók: Hompot Bálint – orvosi mesterségesintelligencia-szakértő

Új rovatunkban figyelemre méltó fiatalokat mutatunk be. Hompot Bálint Hollandiában megszerzett orvosi MI-tapasztalatait itthon kamatoztatja: egy olyan mesterséges intelligencián alapuló orvosírnokot hozott létre, amely mind az orvosok, mind a betegek életét megkönnyíti.

A Clivora egy MI-orvosírnok, amely mesterséges intelligenciával támogatja, részben akár ki is váltja az orvosi adminisztrációt. Konzultáció vagy vizsgálat közben mikrofon segítségével figyeli az elhangzottakat, majd az előre megadott szakmai sablonok alapján elkészíti a szükséges dokumentációt. A céget Jellen Kornéllal alapítottuk. Az orvosok jelezték, hogy szükség lenne egy megoldásra, amely csökkenti az adminisztrációs­ terheket. Egy idősebb orvos úgy fogalmazott, miért kell még mindig gépelgetni, miért nem lehet erre okosabb technológiai megoldást találni.

Kornéllal a Corvinusról ismerjük egymást, mindkettőnknek van nemzetközi gazdálkodás alapszakos diplomája. Én később Hollandiában tanultam mesterséges intelligenciát, Groningenben alapszakon, Amszterdamban mesterszakon, majd kardiológiai és radiológiai célú MI-megoldásokon dolgoztam. Kornél Svájcban és Amerikában szerzett tapasztalatot, Barcelonában MBA-t végzett, ma pedig az Endomedix egyik vezetője. A Clivorában én a technológiai oldalért felelek, ő az egészségügyi és menedzsmenttudást hozza.

Kilencről kilencre

A fejlesztés egyik legnagyobb kihívása a megbízható hangfelismerés volt. A rendszernek különböző rendelőkben, eltérő akusztikájú helyiségekben is jól kell működnie, mert a mesterséges intelligencia csak abból tud dolgozni, amit pontosan hall. Az orvosi dokumentációban egyetlen félreértett kulcsszó is hibához vezethet. Számomra az egyik legnagyobb tanulság éppen az volt, hogy egy ígéretes mesterségesintelligencia-projektből akkor lesz valóban hasznos alkalmazás, ha rengeteg apró, gyakorlati részletet is sikerül jól megoldani.

Ez is érdekelhet: Új korszak a gyerekvállalásban: így írja át az AI a fogantatást – Van okunk félni?

Egy ismert MI-szakember

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő mindössze havonta 1490 forintért.
Próbáld ki most!
Az előfizetésed egy regisztrációval egybekötött bankkártyás fizetés után azonnal elindul.
Mindössze pár kattintás, és hozzáférhetsz ehhez a tartalomhoz. Ha van már előfizetésed, lépj be .
Ajánlott videó