Többnyire ódzkodunk az önbarnítóktól, mert gyakori a negatív tapasztalat – a szép bronzszín helyett sokszor foltos, narancssárga lesz a bőrünk, amitől csak napok vagy inkább hetek múlva tudunk megszabadulni. De ez csak akkor fordul elő, ha nem magas minőségű terméket használunk, vagy nem a megfelelő módon visszük fel. Viszont ezt a pár aranyszabályt szem előtt tartva nem kell izgulnunk, hogy önbarnítóbakit követünk el.
Nem ámítás, önbarnítás
- Gondos előkészítés. Kezdésnek alaposan radírozzuk le a bőrünket. Használjunk cukor- vagy sóalapú testradírt. Nedvesítsük be a bőrt, és körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át az arcunkat, testünket. A barnítandó testfelületeket pedig feltétlenül szőrtelenítsük le.
- Hideg zuhany. Radírozás után a hideg vízzel tusolás összezárja a pórusokat, ami azért fontos, mert a tágabb pórusokban jobban megül az önbarnító, így ott sötétebb lehet a szín. Ha használunk tusfürdőt, fontos, hogy nagyon alaposan leöblítsük, mert ha nem, attól is foltos lehet a végeredmény.
- Foltmentesítés. Vigyünk fel egy kevés hidratálókrémet a könyökünkre, kezünkre, lábfejünkre (különös tekintettel itt a bokákra, lábujjakra), a térdünkre és az esetleges további szárazabb területekre, mert ezek sötétebbek lesznek az önbarnítás során.
- Körmök és hajtő. A hajtöveknél, szemöldök körül sötétebb, foltos lehet az önbarnító, és az sem túl szép, ha a körmeinket beszínezi. Aloe verás testápolóval kenjük le vastagon ezeket a területeket, így ott a készítmény nem tud majd felszívódni, ezért nem színezni meg a bőrt.
- Kesztyűs kézzel. A legjobb, ha önbarnítónkat speciális, kifejezetten erre a célra készült kesztyűvel visszük fel, ami garantálja a foltmentes eredményt. A lábfejtől induljunk, és egyenletesen, de legfőképpen alaposan dolgozzuk el a kesztyűvel. Minden testfelületen csak egyszer menjünk át. (Ha színezett textúrájú készítményt választunk, könnyebben látjuk majd, hova kentünk már, és hova nem.)
- Kontaktmentesítés. Bekenés után jó ideig ne viseljünk ruhaneműt, mert attól is foltos lesz, amikor előbukkan a szín. Ha lefekvés előtt állunk neki a műveletnek, érdemes figyelembe venni, hogy a hálóruhánk, illetve a lepedő gyűrődései is foltossá tehetik a végeredményt, illetve az is, ha testrészeink egymáshoz érnek vagy megizzadunk. Ezért érdemes egy-két órát várni, és azután is csak hosszú, lenge pamutpizsamában nyugovóra térni, lehetőleg háton fekve.
Tovább olvasnál?Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.