Az alapanyagok porhanyósak, zamatosak, és remekül kiegészítik egymást. Igazi hétvégi finomságot ajánlunk, ami ráérősen készül, és az egész család imádni fogja. (Figyelem, a jó szaft egyik titka a hagyma, azért kerül ilyen nagy mennyiségben a receptbe!)
Hozzávalók 4 személyre:
- 3 fej vöröshagyma
- olaj
- 1 kg édesburgonya
- 2 gerezd fokhagyma
- 1 evőkanál cukor
- só, bors
- 8 dl kókusztej
- 1 cm-es friss gyömbér
- 20 dkg leveles spenót
- 1 evőkanál étkezési keményítő
- A finomra vágott vöröshagymát kevés olajon megpirítjuk, majd hozzáadjuk a hámozott, cikkekre vágott édesburgonyát, a zúzott fokhagymát, a cukrot és sót, együtt pirítjuk kb. 5 percig, amíg szép színt kap a burgonya.
- Ekkor felöntjük a kókusztej felével, és lassan főzzük. Amikor megpuhult a burgonya, beletesszük a hámozott, reszelt gyömbért és a maradék kókusztejet, hozzáadjuk a megmosott, lecsepegtetett spenótot, illetve a kevés hideg vízzel elkevert keményítőt. Összeforraljuk, és tálaljuk.
ELKÉSZÍTÉS 40 PERC
KALÓRIA 584 KCAL/ADAG
Recept: Tobai Róbert
Fotó: Gyugyi Péter
Styling: Kapolka Ágnes