A fengsuj (vagy angolosan feng shui) gyakorlatait leginkább a belsőépítészet, az elemek elhelyezése, tájolása és térrendezés kapcsán alkalmazzák, kihasználva a pozitív energiaáramlásból származó előnyöket. Azonban kevesen tudják, hogy az ősi gyakorlat szerint a számokhoz is egyedi erővel bíró energiák, illetve szimbolikus jelentések tartoznak.
A kínai numerológia alapján a 0, az 1, a 2, a 3, az 5, a 6, a 7, a 8 és a 9 különféle jelentéssel és energiarezgéssel bír, így érdemes figyelni a jelenlétüket, különösen a házszámokat illetően. Lássuk, mit is jelentenek a szerencseszámok a bágua térkép (a fengsuj energiatérképe) szerint!
- A nulla a fengsujban az örökkévalóság és letisztultság jelképe. Ha a lakcímszámodban is szerepel, máris szerencsés vagy!
- Ha a címed az 1-es számot is tartalmazza, a függetlenség, az új kezdet és a bölcsesség energiái lengik körül az otthonodat.
- A 2-es szám jelenléte a házassággal és a szerelemmel kapcsolatos. Ha ez a szám szerepel a címedben, segíthet olyan otthont teremteni, ahol az együttműködésnek, a kölcsönös tiszteletnek és a közös munkának is helye van. Hiszen a jó dolgok mindig párban érkeznek – tartja a kínai mondás.
- A 3-as szám a kreativitás és a növekedés egyik jelzője – a fengsuj szerint a kimagasló tehetséggel megáldott emberek gyakran találkozhatnak vele, ha nyitott szemmel járnak.
- Az 5-ös házszám a harmóniát és a szorgalmat jelképezi, és egy olyan otthonról árulkodik, ahol takarékosságra törekvő emberek élnek.
- A 6-os a nyugalmat, az empátiát és a gondoskodást jelképezi. Más szóval nagyszerű hely lehet a családalapításra egy olyan ház, amelyen valamilyen formában a hatos is megjelenik.
- A 7-es szám a csend és az elmélkedés szimbóluma, ami főként olyan otthonok esetében jelenik meg, ahol egyedülálló emberek élnek. A 7-es ugyanakkor nem rossz szám, a kínai tanok szerint ugyanis rajtunk múlik, hogy mit hozunk ki belőle.
- A 8-as a fengsujban az egyik legpozitívabb szám, lévén, hogy egyszerre jelképezi a gazdagságot, a szerencsét, a fejlődést és a tudást.
- Egy 9-es házszámú otthon a megbízható és következetes emberek helye, akik különösen nagy figyelmet fordítanak bölcsességük átadására. A fengsuj szerint gyakran olyan házak esetében jelenik meg, ahol több generáció él együtt békében.
Mi a helyzet a 4-es számmal?
A fengsujban főként a 4-es számít ördögtől valónak, mert a kiejtése mandarinul (sí) nagyon hasonlít a halál (sǐ) szóra (ebből ered az úgynevezett tetrafóbia, vagyis a 4-es számtól való félelem, ami jellemzően az ázsiai országokban elterjedt.) A két szó tónusa más, de a hangzásuk némileg mégis hasonló, így „jobb félni, mint megijedni” alapon a 4-es számot gyakran kerülik a kínai kultúrában.

Aki nem fél a 4-es számtól, lakást is olcsóbban vehet Kínában (Fotó: Getty Images)
Ezért van, hogy sok kínai, illetve fengsuj szerint berendezett épületben hiányzik a negyedik emelet, és a harmadik után rögtön az ötödik következik. A 4-es házszámként pedig kifejezetten kerülendőnek számít, hiszen úgy tartják, energiagyengítő hatású, és szomorúságot, depressziót, halálfélelmet csempészhet az otthonunk energiamezejébe. A 4-est tartalmazó mobiltelefonszámokat, lakásokat ezért lényegesen alacsonyabb áron kínálják, és a tetrafóbia okolható azért is, hogy a kínai katonai repülőgépek sorozatszáma 5-tel kezdődik.
Kapcsolódó: A születésnapod elárulja, mi a legerősebb személyiségjegyed
Ha nyitott szemmel járunk, a számok is taníthatnak
Mint azt tudjuk, a házszámokat általában nem mi választjuk meg, így ha érdekel a mögöttük rejlő szimbolika, érdemes arra fókuszálni, hogy tudatosan dolgozzunk a kapott szám energiáival.
Vagyis nem az a lényeg, hogy elkerüljük őket, hanem az, hogy megértsük, mit szeretnének üzenni.
A fengsuj egyjegyű számokra egyszerűsíti az eredeti házszámot, amennyiben többféle elemet is tartalmaz, például 147 esetén: 1+4+7=12, 1+2=3, vagyis a kapott összeg mutatja a fő energiát, míg a többi kiegészíti azt. Ha alapvetően egyjegyű a házszámunk, egyetlen nagy energiára kell koncentrálnunk.
Tegyük fel, hogy a 7-es az. Mit jelenthet? Megeshet például, hogy hiába a csend és magány szimbóluma a házszámunk, mégsem egyedül élünk. Azaz könnyen lehet, hogy nagyobb mozgástérre vagy énidőre lenne szükségünk. Amennyiben viszont magunk vagyunk, lehet, hogy nem ártana megtanulnunk, miként használhatjuk jól az egyedüllétet.
A fengsujban nem a szám határoz meg mindent, hanem az otthon környezete, elrendezése, illetve az ott élők szándéka. Így akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kevésbé szerencsés házszám jutott nekünk. És a 4-es számtól sem kell megrémülni, hiszen a mellette lévő többi szám – ha vannak – némileg ellensúlyozhatják a nyugtalan energiákat. De sokat segíthet továbbá, ha védelmi szimbólumokat helyezünk el a bejárat közelében, például növényeket, erőkristályokat, esetleg szerencsehozó számokat tartalmazó dekorációkat, kiegészítőket.
Kapcsolódó: Fengsuj az öltözködésben – Harmonikus megjelenés az 5 elem segítségével
Kiemelt kép: Getty Images