Nem ismerünk lehetetlent! Nőnapi kampányunkban ismét az olykor lebecsült női erőre szeretnénk felhívni a figyelmet. Ami soha nem hagy cserben, és ami empátiával, megfontoltsággal, gyengédséggel, és kitartással párosul. Olyan példamutató nőkkel beszélgetünk, akik tehetségükkel, szorgalmukkal, kitartásukkal tanúskodnak arról, hogy az életükben nincs lehetetlen, csak okosan kell megválasztani a harcainkat. Többek között Illés Fanni paralimpiai világ- és Európa-bajnok úszó, Zsiga Melinda profi kick-box bajnok, edző, Halász Judit Kossuth-díjas színművész, énekes, Almási Kitti klinikai szakpszichológus, író, előadó is mesélnek arról, hogyan veszik az akadályokat, hogyan tudnak alkalmazkodni a megváltozott élethelyzetekhez. Ebben a részben Pataki Ági producer, üzletasszony motiváló, erőt adó gondolatait hallhatjuk – nőktől nőknek és mindenkinek, aki szeretne a saját életében fejlődni vagy sikert elérni.

Nőnap alkalmából hat héten át koncentrálunk a női erőre, ami attól rendkívüli, hogy empátiával, segítőkészséggel és elkötelezettséggel párosul. Különleges interjúalanyaink ezekre hoznak személyes példákat, amivel mindnyájunkat motiválni, inspirálni tudnak. A sorozat első részében Rúzsa Magdi mesélte el, milyen is volt számára összetalálkozni a lehetetlennel, ebben az epizódban pedig Pataki Ági mondja el, mennyire fontos, hogy csak a korunk miatt ne mondjunk le magunkról.

A teljes videós beszélgetés az interjú rövid összefoglalója alatt található.

Pataki Ági: „Soha nem rettentettek el a kihívások”

– Amikor azt mondom magamban valamire, hogy ez lehetetlen, a következő reakcióm általában az, hogy ennek ellenére bele kell vágni. A munkám során a kétezres évek elején találkoztam a legtöbb lehetetlen feladattal, mert akkor csaptam bele a filmezésbe. Az Üvegtigris című vígjáték volt az első produceri munkám, és gyakorlatilag megvalósíthatatlannak tűnt.

– De mivel nem úgy szocializálódtam, hogy elrettentsenek a kihívások, beleálltunk, és nemcsak sikerült leforgatni, de támogatást is szereztünk hozzá, sőt, később kultfilmmé vált, illetve trilógiává bővült. Ebben a szakmában sosem dőlhettem hátra, mert egy film elkészítése – az alkotó álmai, elképzelései és az anyagi nehézségek miatt – rengeteg ponton tűnik megoldhatatlannak, de a producer dolga, hogy mégis megoldja.

Az álmaimban csak addig megyek el, amíg a realitás talaján maradok. Ha viszont egy művészt, egy rendezőt szolgálok ki, másképp működöm.

– A modellkedés sosem volt az álmom, bár ez a közeg, ez a tapasztalat is fontossá vált számomra, hiszen sok izgalmas, tehetséges emberrel körülvéve dolgozhattam. A modellkarrierem elején lehetetlennek tűnt, hogy egyszer hatvan, hetven év feletti nők szerepeljenek majd hirdetésekben, reklámokban, ám a világ változik.

Kapcsolódó: Pataki Ági – „Mi határozzuk meg a korunkat”

Pataki Ági: „A gödörből nehéz jól megítélni a helyzetünket”

– Amikor hatvan­nyolc éves koromban megkeresett egy kozmetikai márka, hogy legyek az egyik kampánya arca, félve vállaltam el. Volt benne kockázat, de nem volt lehetetlen megugrani. Azóta viszont kértek fel már divatbemutatóra is, hiszen ez külföldön ugyancsak trend, de azt már nem vállaltam el.

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő mindössze havonta 1490 forintért.
Próbáld ki most!
Az előfizetésed egy regisztrációval egybekötött bankkártyás fizetés után azonnal elindul.
Mindössze pár kattintás, és hozzáférhetsz ehhez a tartalomhoz. Ha van már előfizetésed, lépj be .