„Szélsőséges módon ugyan, de a főhős megpróbálta megjavítani magát – mondta Tóth-Zsiga Borbála, a Macskakaparás című kisregény szerzője a könyv főszereplőjéről és annak történetéről. – De utazása során rá kell döbbennie, hogy kívülről hiába várja a segítséget, ahogyan arra is, hogy a valós probléma nem a kapcsolatából fakad, hanem sokkal mélyebben gyökerezik, régebbre nyúlik vissza.”
Anna saját bevallása szerint is társfüggő, szorongó és emellett nagy terapeuta-fogyasztó is. Terápiája során merül fel annak ötlete, hogy örökbe fogadjon egy macskát, illetve kezdjen el naplót vezetni. Ám amikor a férje, Mark egy óvatlan pillanatban megtalálja a naplót és beleolvas, összecsomagol, elhagyja a feleségét. Anna kettesben marad a macskával. Az állat azonban különös változásokon megy keresztül.
Tóth-Zsiga Borbála kisregényének – bár gyorsan és könnyen olvasható – nagyon sok rétege van, hosszasan lehet fejtegetni a benne rejlő szimbólumokat. Ahogy az már hagyománnyá érett könyvklubunkban, a könyv összetettségét mi is kielemeztük az Olvasósarok élő kiértékelőjén, Bori pedig bejött hozzánk a stúdióba, hogy segítségével eloszlassuk az összes bennünk ragadt bizonytalanságot.
Az Olvasósarok korábbi videós beszélgetései elérhetők a Nők Lapja Youtube-csatornáján.